Fonlarımız | Türk Telekom Ventures

TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu
Girişiminiz için hedefleriniz büyük ve yeni pazarlara açılmak için desteğe ihtiyacınız varsa TT Ventures GSYF sizin için hazır!
Hemen Başvur
TT Yatırım Fonu
TT-Ventures Sermaye

2018 yılında girişimlere yatırım yapmak amacıyla kurumsal girişim sermayesi şirketi olarak kurulan TT Ventures, girişim ekosistemine desteğini artırmak için yerli ve yabancı yatırımcıların katıldığı ve Türk Telekom grubu şirketlerinin de yatırımcıları arasında olduğu bağımsız bir yatırım komitesi olan TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu 2022 yılı Eylül ayı sonunda kurdu.

TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (TT Ventures GSYF); sürdürülebilir, teknoloji odaklı ve küresel seviyede ölçeklenebilir ürün ve servisleri olan Seri A ve sonrası aşamalardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Künye

Fon Kuruluş Tarihi
29 Eylül 2022
Fon Süresi
10 Yıl
Fon Kurucusu
İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.
Fon Kodu
ITT
Detaylı Bilgi
İstanbul Portföy

Vizyon ve Misyon

İleri aşama girişimlerin fon arayışlarında onlar için çözüm üreterek büyüme ve farklı pazarlara açılma süreçlerinde girişimcilere destek sağlama amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

Girişimciler için TT Ventures GSYF
Yatırımcılar için TT Ventures GSYF

TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu sadece nakdi yatırımlarla değil aynı zamanda sağladığı imkanlarla da girişimcilere destek oluyor. Bu destekler girişimcilerin talepleri üzerine değişiklik gösterdiği gibi girişimcilerin kritik sorunları için onlar için çalışan ekibimiz sürekli yardım sağlıyor.

Girişimlere yatırım dışında sağladığımız destekler

 • Stratejik Yönetim Desteği
 • Satış ve Pazarlama Desteği
 • Ortak Çalışma Alanı ve Ofis
 • İş Ağları
 • Yurt Dışı Pazarlara Giriş
 • Alt Yapı ve Network Kaynakları
 • İş Birliği İmkanları
Hemen Başvur

TT Ventures GSYF, Seri A ve sonraki aşamadaki girişimleri desteklemek, büyümelerinden değer yaratmak ve yatırım kriterlerine doğrudan uyum sağlayan girişimleri büyütmeyi ve bu büyümeden kaynaklı fon katılımcılarına uzun vadeli finansal getiri sağlamayı amaçlamaktadır. Fonun yatırım komitesi, yatırım kararları konusunda tarafsızlığını korumak ve en doğru kararları almak adına yatırım ve teknoloji alanında önemli tecrübeleri olan üyelerden oluşmaktadır.

Yatırımcılara sağladığımız destekler

 • Girişimlere Erken Aşamada Erişim ve Yakından İzleme
 • Teknik ve Ticari Doğrulama
 • Kurumsal Destek ile Hızlı Büyümeye Katkı
 • AR-GE desteğini değerlendirme
 • Kapsamlı Araştırma Süreci ve Potansiyel Yatırım Fırsatlarının Bulunması
 • Yatırım Portföyünü Büyütmek için Tecrübeli ve Profesyonel Ekip
Hemen Başvur
Yatırım Alanlarımız
TT Ventures GSYF olarak büyüme aşamasında olan, düzenli gelir elde eden ve global pazarlarda ölçeklenmeye uygun teknoloji odaklı Seri A ve sonrası girişimlere yatırım yapmayı hedefliyoruz.
Keşfet
TT Ventures GSYF olarak büyüme aşamasında olan, düzenli gelir elde eden ve global pazarlarda ölçeklenmeye uygun teknoloji odaklı Seri A ve sonrası girişimlere yatırım yapmayı hedefliyoruz.
Girişimler
TT Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu üzerinden yatırım alan girişimler hakkındaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Segmentify Syntonym 2021 MentalUP Virasoft
Tümünü Gör
Yatırım Komitemiz
Selahattin Zoralioğlu
Selahattin Zoralioğlu
Selahattin Zoralioğlu
Serdar Alemdar
Serdar Alemdar
Serdar Alemdar
Salim Yılmaz
Salim Yılmaz
Salim Yılmaz
Muhammed Özhan
Muhammed Özhan
Muhammed Özhan
Diğer Fonlarımız
TT Ventures'ın yatırımcısı olduğu diğer fonları incelemek için sayfaları ziyaret edebilirsiniz.